Hudební léto Kuks

Lucie Hilscherová – alt

Lucie Hilscherová absolvovala sólový zpěv (pod vedením Romany Feiferlíkové), psychologii a hudební výchovu na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Zpěv studovala také u Ursuly Schönhals na Filozofické fakultě Technické univerzity v Chemnitz. Absolvovala pěvecké kurzy u Helen Donath, Hedwig Fassbender, Gabriely Beňačkové nebo Dagmar Peckové. V rámci Bachakademie Stuttgart provedla v roce 2010 altový part v Bachově Vánočním oratoriu a následně v Schumannových Scénách z Fausta (Bach Collegium Stuttgart a Radio-Sinfonieorchester Stuttgart des SWR, dir. Helmuth Rilling). Je laureátkou pěveckých soutěží Cantilena Bayreuth, Musica Sacra Competiton v Římě a Mezinárodní pěvecká soutěž Ant. Dvořáka v Karlových Varech.
Hostuje v Národním divadle v Praze, Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, Divadle J. K. Tyla v Plzni, Slezském divadle v Opavě a Státním divadle v Košicích a Nationaltheater Mannheim. Jako Háta v Prodané nevěstě se publiku přestavila také v roce v Tokiu (2010, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Suntory Hall, dir. Leoš Svárovský) a v Londýně (2011, BBC Symphony Orchestra, Barbican Hall, dir. Jiří Bělohlávek).
Patří mezi vyhledávané koncertní pěvkyně a její široký repertoár zahrnuje např. Beethovenovu Devátou symfonii a Missu solemnis, Rossiniho Stabat Mater, Mahlerovu Druhou symfonii a Píseň o zemi, Dvořákovo Stabat Mater a Requiem, Verdiho Requiem, Prokofjevova Alexandra Něvského, Janáčkovu Glagolskou mši nebo Stravinského Les Noces.
Spolupracovala např. s BBC Symphony Orchestra, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Bach-Collegium Stuttgart, Radio-Sinfonieorchester Stuttgart des SWR, Filharmonia Poznańska, Českou filharmonií, PKF-Prague Philharmonia, Collegiem 1704, Filharmonií Brno nebo Janáčkovou filharmonií Ostrava. Měla čest zpívat pod taktovkou Libora Peška, Jiřího Bělohlávka, Helmutha Rillinga, Alexandra Vedernikova, Enrica Dovica, Jana Lathama-Koeniga, Petra Vronského, Petra Fialy, Leoše Svárovského ad.
Účinkovala na festivalech Musikfest Stuttgart, Beethovenfest Bonn, Grafenegg Musik-Sommer, Pražské jaro, Velikonoční festival duchovní hudby Brno, Smetanova Litomyšl, Svatováclavský hudební festival, MHF Petra Dvorského Jaroměřice a dalších.