Hudební léto Kuks

Claudio Mansutti – klarinet

Italský klarinetista Claudio Mansutti vystudoval konzervatoř J. Tomadiniho v Udine u prof. A. Pecileho. Později studoval u sóloklarinetisty RAI Milan prof. P. Boraliho a prof. K. Leistera, člena Berlínské filharmonie.
Zvítězil na pěti soutěžích komorní hudby v Itálii i dalších evropských zemích. Byl zakladatelem souboru Diapason Ensemble a Accademia Ars Musicae of Klagenfurt, kde hrál první klarinet.
Jako sólista vystoupil s orchestry v Klagenfurtu, Zagreb Radio and Televison Orchestra, Komorní orchestr Gorizia a komorní orchestr Diapason Ensemble.
Dirigování studoval u prof. L Desceye, coby dirigent vystoupil s několika orchestry oblasti Friuli Venezia Giulia a Ljubliana Radio and Television Orchestra.
Claudio Mansutti má velké organizační zkušenosti. Byl 11 let ředitelem Teatro Luigi Bon v Udine, byl dlouhou dobu výkonným ředitelem orchestra Sinfonica of Friuli Venezia-Giulia, v současné době je ředitelem Nadace Luigi Bon, pořádající festival Carniarmonie.
Stále spolupracuje s Berliner String Quartet, vynikající zpěvačkou Annamarií Dell´Oste a Cremona Quartet. Je stálým členem Tria Variabile, spolupracuje s Mahler Chamber Orchestra a Budapest Chamber Orchestra.
V roce 2001 obdržel ocenění “Moret d’aur” za osobní přínos v oblasti kultury regionu Friuli Venezia Giulia.