
Violoncellista Luis Zorita se narodil v Leónu ve Španělsku. Studoval v Oviedu u Alexandra Fedorčenka a v Chicagu a Vídni u Christophera Costanzy a Rudolfa Leopolda. Luis Zorita je laureátem mezinárodních soutěží v USA, Japonsku, Španělsku a Rakousku. Vystupoval jako sólista ve violoncellových koncertech Josepha Haydna, Luigiho Boccheriniho, Édouarda Lala, Camille Saint-Saënse a Edwarda Elgara, stejně jako v Beethovenově Trojkoncertu pod vedením Sira Nevilla Marrinera, s nimiž absolvoval turné po významných světových hudebních centrech. Jako sólový violoncellista byl pozván do renomovaných orchestrů (Stockholmská filharmonie, Camerata Salzburg, Orquestra de Cadaqués a další). Je také jedním z nejvyhledávanějších komorních hudebníků v Rakousku, kde žije a absolvoval řadu koncertů s klavíristy Eduardem Kutrowatzem a Alejandrem Pico-Leonisem. Luis Zorita je sólovým violoncellistou Vorarlberského symfonického orchestru, Drážďanského festivalového orchestru a Concentus Musicus Wien. Od roku 2005 je členem souboru Merlin Ensemble a od roku 2007 violoncellistou Kreisler Trio Vienna a členem souboru Balthasar Neunamm Ensemble pod vedením Thomase Hengelbrocka. Hraje na nástroj G. B. Roggeriho z roku 1675.