Hudební léto Kuks

Aktuality

Plakát 15. ročníku festivalu

Zahajovací koncert 13. ročníku festivalu

Zahajovací koncert 13. ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks se uskuteční v sobotu 25. června 2022 v 18:00 v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové. V podání PKF – Prague Philharmonia na něm zazní Mozartova Symfonie C dur „Jupiter“ KV 551, Haydnova Symfonie g moll č. 83 „Slepice“ a předehra k opeře Vesnický trh Jiřího Antonína Bendy, od jehož narození letos uplynulo 300 let. Dirigentem koncertu bude Jan Fišer. Kompletní program 13. ročníku bude zveřejněn během měsíce května.


Plakát 12. ročníku festivalu

Zde naleznete plakát 12. ročníku festivalu


Zahajovací koncert 12. ročníku festivalu

Zahajovací koncert 12. ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks se uskuteční v sobotu 26. června 2021 v 18:00 v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové. V podání Plzeňské filharmonie na něm zazní slavná Mozartova Symfonie g moll KV 550 a Symfonie D dur Jana Václava Voříška. Dirigentem koncertu bude Jiří Rožeň. Více o tomto koncertu zde. Kompletní program 12. ročníku bude zveřejněn již brzy.


Plakát 11. ročníku festivalu

Zde naleznete plakát 11. ročníku festivalu


Zahajovací koncert 11. ročníku festivalu

Světoznámé první takty „Osudové“ symfonie Ludwiga van Beethovena zahájí úvodní koncert 11. ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který se uskuteční v sobotu 20. června 2020 v 18:00 v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. Komorní filharmonie Pardubice se svým šéfdirigentem Stanislavem Vavřínkem na tomto koncertu zahraje symfonie dvou skladatelů, u nichž si letos shodně připomínáme výročí 250 let od narození – Ludwiga van Beethovena a Antonína Rejchy. Více o tomto koncertu zde. Kompletní program 11. ročníku bude zveřejněn na počátku června.


Plakát 10. ročníku festivalu

Zde naleznete plakát 10. ročníku festivalu


Zahajovací koncert 10. ročníku festivalu

Mezzosopranistka Dagmar Pecková zahájí v sobotu 22. června 2019 jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks. Spolu s ní vystoupí na zahajovacím koncertě, který se koná v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu od 18:00 hodin, varhaník Pavel Svoboda. Stěžejní částí programu bude provedení Biblických písní Antonína Dvořáka. Více o tomto koncertu zde. Zbývající program 10. ročníku bude zveřejněn již brzy.


Novodobou premiéru skladby z kukského archivu provedlo Collegium Marianum

Druhý koncert festivalu Hudební léto Kuks se uskutečnil v sobotu 7. července 2018 v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu. Slyšet jsme mohli hlas sopranistky Stanislavy Mihalcové a soubor Collegium Marianum. Více o koncertu zde.


Collegium Marianum zahraje na festivalu 7. července novodobou premiéru skladby z kukského archivu

Po úspěšném zahajovacím koncertu pokračuje festival druhým koncertem 7. července 2018 v kostele Nejsv. Trojice v Kuksu. Collegium Marianum na něm spolu se sopranistkou Stanislavou Mihalcovou zahraje novodobou premiéru skladby z kukského archivu a díla dalších barokních autorů. Více zde.


Recenze zahajovacího koncertu 9. ročníku

V sobotu 23. 6. 2018 byl koncertem Severočeské filharmonie Teplice zahájen 9. ročník festivalu provedením Mé vlasti B. Smetany, a to ve Dvoře Králové nad Labem. O tomto koncertu ke 100. výročí založení ČSR přinesl recenzi portál Královédvorsko.


Plakát 9. ročníku festivalu

Zde naleznete plakát 9. ročníku festivalu

Má vlast Bedřicha Smetany zahájí festival 23. 6. 2018 ve Dvoře Králové nad Labem

9. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks zahájí 23. 6. 2017 koncertem ve Dvoře Králové Severočeská filharmonie Teplice s dirigentem Markem Šedivým. Půjde o slavnostní koncert ke 100. výročí založení ČSR. Kompletní program ostatních koncertů, které proběhnou tradičně v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu, bude zveřejněn již brzy. Více o zahajovacím koncertu naleznete na portálu www.kralovedvorsko.cz.


Hudební léto Kuks má nový web

Festival Hudební léto Kuks má nyní novou podobu webu. Předchozí verzi s příspěvky uveřejněnými do roku 2017 naleznete zde.