Hudební léto Kuks

Eva Bublová – cembalo, varhany

Varhanice a cembalistka Eva Bublová pochází z hudebnické rodiny. Na Pražské konzervatoři studovala varhany a klavír, na Akademii múzických umění absolvovala varhany pod vedením doc. Jaroslava Tůmy (2000). Poté vystudovala Conservatoire National Supérieur de Musique ve francouzském Lyonu u Jeana Boyera (2000–2003). Po návratu pokračovala ještě ve studiu na AMU, tentokrát v cembalové třídě Giedré Lukšaité Mrázkové (2004–2007).

Zúčastnila se mnoha mistrovských kursů vedených renomovanými umělci, jako např. L. Ghielmi, J. C. Zehnder, M. Sander, L. Lohmann, E. Kooiman, M. Bouvard, O. Latry.

Eva Bublová je vítězkou několika mezinárodních soutěží – Mezinárodní varhanní soutěž Pražské jaro 1999, Gottfried Silbermann Internazionaler Orgelwettbewerb 2001 ve Freibergu (Německo), Johann Joseph Fux Orgelwettbewerb 2005 v Anger (Rakousko), Concorso Organistico Internazionale „Francesco d’Onofrio“ 2006 v Carunchiu (Itálie), Prix Joseph Bossard 2009 v Bellelay (Švýcarsko). V roce 2002 byla finalistkou Royal Bank Calgary International Organ Festival and Competition.

Jako sólistka spolupracovala s mnoha soubory (např. Tiburtina Ensemble, Musica Bohemica, Harmonie Rudolfinum, FOK), nahrála několik snímků pro český, slovenský, rakouský a lucemburský rozhlas, a koncertovala ve většině evropských zemí, v Japonsku a v Kanadě. V roce 2005 vydala varhanní CD Les Fresques se skladbami K. Slavického, B. A. Wiedermanna, C. Francka a Ch. M. Widora.

V letech 2007-2013 vyučovala varhanní hru na konzervatoři v Českých Budějovicích a na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy. Mezi lety 1993 a 2013 byla varhanicí francouzské farnosti v Praze. Od roku 2004 je varhanicí v kostele Nejsvětějšího Salvátora v pražském Klementinu a od roku 2018 působí jako učitelka a hráčka na cembalo na Konzervatoři v Teplicích.